دستگاه آب شیرین کن ظرفیت 5مترمکعب در روز مشاهده عکس بزرگتر

دستگاه آب شیرین کن ظرفیت 5مترمکعب در روز

جدید

6 ریال

دستگاه اسمز معکوس ساخت شرکت ISAS

• تصفیه آب های لب شور، آب چاه و آب های سطحی جهت مصارف مختلف

• طراحی بر اساس کیفیت آب ورودی و نیاز مشتری

• استفاده از بهترین قطعات (ممبران ها،  پرشر وسل ها، پمپ های فشار قوی طبقاتی و ...)

  • مشتریان وفادار با خرید هر محصول ، بن تخفیف هدیه می گیرید و در خرید های بعدی تخفیف شگفت انگیز دریافت میکنید
  • سوالی دارید ؟ در مورد این محصول سوالی دارید ؟ با پشتیبانی فروشگاه ما تماس بگیرید ، در خدمتتان هستیم
  • راهنمای خرید آنلاین راهنمای کامل خرید از سایت را مطالعه نمایید و خریدی آسوده و امن را تجربه نمایید
  • نماد تجارت الکترونیک

    با خاطر آسوده خرید کنید

اسمز معکوس (Reverse Osmosis) چیست؟

اسمز معکوس (RO) فرآیندی است که قادر به حذف 99% از املاح آب و جامدات محلول (TDS) در آب می باشد. درسیستم اسمز معکوس (RO) آب از غشای نیمـه تراوا (ممبران) عبور کرده ولی نمک های محلول قادر به عبور نمی باشند. با استفاده از دستگاه های آب شیرین کن اسمز معکوس می توان آبی با املاح اندک و حتی بدون املاح به دست آورد.

بهترین روش نمک زدایی از آب های شور استفاده از دستگاه های اسمز معکوس می باشد زیرا سیستم پیچیده ای ندارد و با توجه به رشد روز افزون تکنولوژی تولید غشاهای پلیمری، استفاده از این روش توجیه اقتصادی بیشتری دارد.

مزایای فرآیند اسمز معکوس نسبت به دیگر روش ها در تصفیه و شیرین سازی آب ها:

صرفه جویی در مصرف انرژی نسبت به روش های تقطیری تصفیه آب  (Energy Saving)

کاهش فضای مورد نیاز به علت کم حجم بودن ممبران ها و پرشر وسل ها (Compact Project)

سرعت بالای فرآیند نسبت به سایر روش ها (High Diffution)

توانایی کارکرد در دماهای پایین (Low Temperature Operation)

پایین بودن هزینه ی سرمایه گذاری در مقایسه با سایر روش ها (Low Budget)

ممبران اسمز معکوس

طراحی و ساخت دستگاه های آب شیرین کن اسمز معکوس RO:

طراحی یک دستگاه اسمز معکوس نیازمند دانش و تجربه ی کافی می باشد در غیر این صورت اگر دستگاه با عدم رعایت اصول مهندسی ساخته شود پس از بهره برداری با مشکلات فـراوانی نظیر گرفتگی زود هنگام ممبـران ها، کاهش دبی آب تولیدی،  کاهش کیفیت آب تولید شده و... مواجه می گردد. مقدار آب تصفیه شده مورد نیاز، میزان آب اولیه در دسترس، آنالیز آب ورودی و نیز کیفیت مورد نظر آب محصول داده های لازم جهت طراحی وساخت می باشند.
منابع آب با توجه به عوامل متعدد دارای آلودگی های گوناگونی میباشند. پس لازم است هنگام طراحی سامانه های اسمز معکوس آلودگی های مختلف منابع آبی نظیر یون ها و نمک ها، جامدات معلق و محلول، فلزات سنگین و ... به دقت بررسی شود سپس دستگاه طراحی شود.

تصفیه آب در دستگاه های آب شیرین کن اسمز معکوس ISAS:

آب‌شیرین‌کن صنعتی اسمز معکوس ISAS  با توجه به نیاز مصرف‌کننده می‌تواند حاوی انواع مراحل پیش‌تصفیه و تصفیه نهایی باشد و از تعداد و چیدمان متنوعی از فیلترهای اسمز معکوس (RO) بهره گیرد. طراحی این سیستم به کمک جدیدترین نرم‌افزارها و بر اساس آنالیز کیفیت منبع آب مورداستفاده صورت می‌گیرد.

•پیش تصفیه ی آب ورودی

منابع آبی مختلف حاوی آلودگی های مختلفی می باشند که لازم است در مراحل پیش تصفیه حذف شوند. این عمل علاوه بر بالا بردن کیفیت آب به دست آمده، موجب افزایش طول عمر ممبران ها (فیلتر های اسمز معکوس) و بهبود عملکرد آنها می شود.
این آلودگی­ ها در مراحل پیش تصفیه­ ی دستگاه آب­ شیرین­ کن اسمز معکوس ISAS به وسیله­ ی انواع فیلتر­های کاتریج، شنی-کربنی و ... حذف می­ شوند تا آب ورودی به ممبران­ ها دارای کیفیت مطلوب باشند.

•عبور آب از پمپ های فشار قوی و ورود آب به ممبران ها

در مراحل پیش تصفیه یون ها و نمک ها از آب حذف نمی شوند و برای حذف آنها باید آب را از ممبران های اسمز معکوس عبور دهیم.برای عبور آب از ممبران های اسمز معکوس به فشاری بیشتر از فشار اسمزی نیاز داریم. این فشار در دستگاه های آب شیرین کن اسمز معکوس RO ساخت شرکت ISAS توسط پمپ های سانتریفیوژ چند مرحله ای (طبقاتی) تامین می شود که توسط معتبرین کمپانی های ساخت پمپ در دنیا ساخته شده است. پس از عبور آب از پمپ های فشار قوی آب به سمت فیلتر های اسمز معکوس (ممبران ها) حرکت می کند. ممبران های دستگاه آب شیرین کن اسمز معکوس ساخت شرکت ISAS طی پروسه طراحی برای رسیدن به بیشترین کارایی و بیشترین حذف با یک طراحی دقیق برای رسیدن به بیشترین مقدار ممکن برای حذف نمک ها و یون ها انتخاب می شوند و چیدمان صحیح آنها به بهبود راندمان بازیابی آب و کاهش میزان پساب کمک می کند.

•گندزدایی آب خروجی

منابع آبی ممکن است به علل مختلفی حاوی آلودگی های ارگانیک باشند. در طراحی و ساخت دستگاه های آب شیرین کن اسمز معکوس RO ساخت ISAS، حذف ویروس ها و باکتری ها توسط دقیق ترین تکنولوژی های گندزدایی آب مثل فیلتر های فرابنفش UV انجام می شود تا آب تولید شده آبی سالم،با کیفیت و بدون آلودگی باشد.

ویژگی های دستگاه آب شیرین کن اسمز معکوسRO ساخت ISAS:

• طراحی اختصاصی

دستگاه آب شیرین کن صنعتی اسمز معکوس RO ساخت ISAS با توجه به نیاز می تواند حاوی انواع مراحل پیش‌ تصفیه و تصفیه نهایی باشد و از تعداد و چیدمان متنوعی از فیلترهای اسمز معکوس RO (ممبران) بهره گیرد. طراحی این سیستم به کمک پیشرفته ترین نرم افزارها و بر اساس آنالیز کیفیت منبع آب انجام می شود.

• استفاده از بهترین پمپ های فشار قوی (High Pressure Pump)

در ساخت پکیج‌های آب شیرین کن اسمز معکوس RO ساخت ISAS با توجه به میزان آلودگی آب و دبی موردنظر، پمپ‌های فشار بالا (طبقاتی) به‌گونه‌ ای انتخاب می‌ شوند تا علاوه بر کاهش قیمت تمام‌شده محصول، میزان مصرف برق نیز به کمترین مقدار ممکن رسیده و بهترین نتیجه در کیفیت آب خروجی به دست آید.

• استفاده از بهترین فیلتر های اسمز معکوس (ممبران)

فیلتر های اسمز معکوس (ممبران ها) قلب یک دستگاه آب شیرین کن هستند. در طراحی و ساخت سیستم اسمز معکوس ISAS از بهترین برندهای فیلتر اسمز معکوس دنیا استفاده می‌شود تا علاوه بر ارائه بهترین عملکرد در حذف آلودگی‌های آب، طول عمر فیلترها نیز بیشتر شده و هزینه‌ های جانبی نگهداری از سیستم، کاهش یابد.

• سیستم هدایت و کنترل جریان برق

استفاده از تجهیزات مناسب برق‌رسانی و کنترل جریان برق در سیستم‌های آب‌ شیرین‌ کن می‌ توانند موجب کاهش چشمگیر مصرف برق، افزایش ایمنی و نیز افزایش طول عمر دستگاه شود؛ بنابراین برای پکیج آب‌ شیرین‌ کن اسمز معکوس ISAS، مدارهای الکتریکی و تجهیزات برق‌ رسانی به‌صورت اختصاصی طراحی می‌شوند.


• لوله کشی فشار قوی

دستگاه آب‌ شیرین‌ کن اسمز معکوس ISAS با توجه به موارد کاربرد می‌ تواند لوله‌ هایی از جنس UPVC و یا استیل گرید 316 را داشته باشد.


• کنترل فرآیند

سیستم آب‌شیرین‌کن اسمز معکوس ISAS می‌تواند دارای تجهیزات مختلفی برای کنترل فرآیند تصفیه آب باشد. کنترل فرآیند سیستم اسمز معکوس توسط انواع گیج‌های فشار، دبی سنج‌ها (فلومتر) و ... صورت می‌گیرد.


• کنترل کیفیت آب خروجی

آب تصفیه‌ شده خروجی از پکیج آب‌ شیرین‌ کن اسمز معکوس ISAS در هر لحظه توسط سیستم سنجش مقاومت الکتریکی سنجیده می‌ شود تا از کیفیت آب تولید شده اطمینان حاصل شود.

• شاسی و بدنه مقاوم

با توجه به وزن بالای تجهیزات دستگاه، برای آب‌ شیرین‌ کن های صنعتی ISAS بدنه‌ای بسیار مستحکم طراحی می‌شود. این شاسی می‌تواند در صورت نیاز از جنس استیل ضدزنگ باشد.

مشخصات فنی دستگاه آب شیرین کن اسمز معکوسRO ساخت ISAS

مراحل پیش تصفیهفیلتر شنی کربنی، فیلتر کاتریج (در صورت نیاز و بر اساس طراحی)
واحد تزریق مواد شیمیاییدوزینگ پمپ برای تزریق آنتی اسکالانت
سیستم گندزدایی آبگندزدایی با استفاده از اشعه UV
دبی5 متر مکعب در روز (24 ساعت)
کیفیت آب ورودی:حداکثر TDS: 5000ppm
فیلتر اسمز معکوس (ممبران)یک عدد 4 اینچ filmtec
دمای عملیاتی10 تا 50 درجه سانتی گراد
بازیابی آب ورودی50%
میزان حذف نمک و یون ها بیش از 98%

کاربرد های آب شیرین کن اسمز معکوس ISAS:

• تصفیه و تولید آب آشامیدنی از آب های شور (Sea Water) و آب های لب شور (Brakish Water)

• تصفیه آب برای استفاده در دیگ های بخار، برج های خنک کننده و سیستم های حرارتی و برودتی (چیلر ها  و بویلر ها)

• تصفیه آب برای استفاده در کشاورزی، صنایع پرورش دام وطیور، پرورش آبزیان

• تصفیه و بازیافت پساب های صنعتی

• تصفیه آب برای استفاده در صنایع نساجی، کاغذ سازی، رنگ سازی، تولید مواد شیمیایی و...

• تصفیه آب برای استفاده در صنایع پتروشیمی،نیروگاه های بخار و سیکل ترکیبی صنایع فولاد

• تصفیه آب برای استفاده در صنایع تولید مواد غذایی و نوشیدنی ها